Kot Hipolit

Utul Kota Hipolita – program edukacyjny

W kwietniu 2014 roku rozpoczynamy realizację nowego przedsięwzięcia, jakim jest program własny „Utul Kota Hipolita – interaktywna adopcja”. Naszym Partnerem w tym projekcie jest Stowarzyszenie Gdański Animals – Towarzystwo Pomocy Zwierzętom”. Stowarzyszenie GDAŃSKI ANIMALS działa na rzecz ochrony zwierząt będących w potrzebie, z uwagi na bezdomność lub zagrożenie ich bytu. Jedną z działalności Stowarzyszenia jest „dom interwencyjny”, do którego trafiają
poszkodowane kociaki.

Nasz nowy pomysł, akcja „Utul Kota Hipolita – interaktywna adopcja”, jest jednocześnie przedsięwzięciem o charakterze edukacyjnym. Jej celem jest objęcie opieką konkretnych kotów przez grupę lub grupy dzieci, które kierowałyby swoje wsparcie bezpośrednio do wybranego przez siebie zwierzaka. Dzięki temu pomoc miałaby charakter zindywidualizowany i nastawiony na rzeczywiste potrzeby. Program tworzy swoistą współzależność między życiem zwierzęcia a aktywnością dzieci, kształtuje w młodych ludziach odpowiedzialne zachowania i uczy postrzegania świata, nie tylko przez pryzmat osobistych potrzeb, ale także jako współistnienie z innymi organizmami.

Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców do wspólnej podróży w „koci świat”, po którym przewodnikiem i mentorem jest uroczy, choć trochę nieśmiały, Kot Hipolit!

Jeśli macie Państwo pytania, proszę je kierować na adres mailowy majasp39@wp.pl.

Informacje o zawiązanych w ramach programu partnerstwach znajdziecie Państwo w zakładce PARTNERZY.

 

Do pobrania logotypy Programu „UTUL KOTA HIPOLITA”:
hipolit_logo_tlo_biale_m1

hipolit_logo_tlo_biale_m5

hipolit_logo_tlo_biale_m10

hipolit_logo_tlo_biale_m12

hipolit_logo_tlo_biale_m3

hipolit_logo_tlo_biale_m7

hipolit_logo_tlo_biale_m9

Kot Hipolit lubi kolory i nie mógł się zdecydować, w których będzie mu najlepiej;)